PHIHONG PSAC60M120 Power AC Adapter 12V 5A 60W PHIHONG12V5A60W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG12V5A60W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 1.6A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :290g
  • Package:
    1 x PHIHONG12V5A60W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [PHIHONG PSAC60M120 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    PHIHONG PSAC60M120 Power AC Adapter 12V 5A 60W PHIHONG12V5A60W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PHIHONG PSAC60M120 Power AC Adapter 12V 5A 60W PHIHONG12V5A60W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PHIHONG PSAC60M120 Power AC Adapter 12V 5A 60W PHIHONG12V5A60W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.