PHIHONG PSA18R-120P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm-long
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm-long
  • InPut:100-240V~0.5A 50-60Hz 40-60VA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 3.0x1.0mm
  • Adapter Tip Mote: Use For Acer 100,500
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Dimension( L x W x H ):69.60 x 49.70 x 30.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm-long Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    PSA18R-120P AC Adapter,
    • Model:
      [PHIHONG PSA18R-120P Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    PHIHONG PSA18R-120P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm-long Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PHIHONG PSA18R-120P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm-long adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PHIHONG PSA18R-120P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W PHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm-long AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.