NETGEAR FS116P Power AC Adapter 48V 1.875A 90W NETGEAR48V1.875A90W-6.0x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewNETGEAR48V1.875A90W-6.0x3.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.875A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6.0 x 3.0mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Good Function from a working Machine!
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x NETGEAR48V1.875A90W-6.0x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    332-10553-01 AC Adapter, CAM090481 AC Adapter,
    • Model:
      [NETGEAR FS116P Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    NETGEAR FS116P Power AC Adapter 48V 1.875A 90W NETGEAR48V1.875A90W-6.0x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NETGEAR FS116P Power AC Adapter 48V 1.875A 90W NETGEAR48V1.875A90W-6.0x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NETGEAR FS116P Power AC Adapter 48V 1.875A 90W NETGEAR48V1.875A90W-6.0x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.