MSI GL73 8RD-282 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W CHICONY19V9.5A180W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY19V9.5A180W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :850g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Compatible 180W/150W/120W 7.4*5.0MM With Pin Inside Gaming Laptop All Series.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19V9.5A180W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI GL73 8RD-282 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    MSI GL73 8RD-282 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W CHICONY19V9.5A180W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI GL73 8RD-282 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W CHICONY19V9.5A180W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI GL73 8RD-282 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W CHICONY19V9.5A180W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.