ENG 3A-902DA12 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W ENG12V7.5A90W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewENG12V7.5A90W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :470g
  • Dimension( L x W x H ):149.10 x 62.40 x 33.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:ENG Switch-Mode Power Supply
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ENG12V7.5A90W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [ENG 3A-902DA12 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    ENG 3A-902DA12 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W ENG12V7.5A90W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ENG 3A-902DA12 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W ENG12V7.5A90W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ENG 3A-902DA12 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W ENG12V7.5A90W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.