MLF MLF-012W1201000 Power AC Adapter 12V 1A 12W MLF12V1A12W-5.5x2.5mm-UK
Qty.
  • Item Name:NewMLF12V1A12W-5.5x2.5mm-UK
  • InPut:100-240V 50-60Hz~0.4A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 12W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :95g
  • Dimension( L x W x H ):73.60 x 48.95 x 28.84mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MLF12V1A12W-5.5x2.5mm-UK Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    MLF-012W1201000 AC Adapter,
    • Model:
      [MLF MLF-012W1201000 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    MLF MLF-012W1201000 Power AC Adapter 12V 1A 12W MLF12V1A12W-5.5x2.5mm-UK Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MLF MLF-012W1201000 Power AC Adapter 12V 1A 12W MLF12V1A12W-5.5x2.5mm-UK adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MLF MLF-012W1201000 Power AC Adapter 12V 1A 12W MLF12V1A12W-5.5x2.5mm-UK AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.