Genuine ACER Iconia Tab A500 A100 A200 charger adapter PSA18R-120P 12V
Qty.
  • Item Number:NewPHIHONG12V1.5A-3.0x1.0mm
  • InPut):100-240V~0.5A 50-60Hz 40-60VA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 3.0x1.0mm
  • Adapter Tip Note: Use For Acer 100,A200,500
  • Weight( Adapter only ) :109g
  • Dimension( L x W x H ):69.60 x 49.70 x 30.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADP-18TB A AC Adapter, PSA18R-120P AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Acer
    • Model:
      [Genuine ACER Iconia Tab A500 A10]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine ACER Iconia Tab A500 A100 A200 charger adapter PSA18R-120P 12V Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine ACER Iconia Tab A500 A100 A200 charger adapter PSA18R-120P 12V adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine ACER Iconia Tab A500 A100 A200 charger adapter PSA18R-120P 12V AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.