Phihong Switching AC Adapter PSA31U-120 Power Supply 12V 2.5A
Qty.
  • Item Number:NewPHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5*2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :236g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    LSE0107A1230 AC Adapter, PSA31U-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Phihong Switching AC Adapter PSA]
    • 8921 Units in Stock
    Phihong Switching AC Adapter PSA31U-120 Power Supply 12V 2.5A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Phihong Switching AC Adapter PSA31U-120 Power Supply 12V 2.5A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Phihong Switching AC Adapter PSA31U-120 Power Supply 12V 2.5A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.