MICROSOFT SURFACEBOOK Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W-OEM
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V4A60W-OEM
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 60W
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Dimension( L x W x H ):92 x 51 x 25.12mm
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V4A60W-OEM Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    1706 AC Adapter, 1735 AC Adapter, 1736 AC Adapter, 1800 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT SURFACEBOOK Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT SURFACEBOOK Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W-OEM Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT SURFACEBOOK Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W-OEM adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT SURFACEBOOK Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W-OEM AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.