Genuine LG AAM-00 Ac Adapter 19.5v 5.65A 110W Power Supply KTC HU10634-11001A
Qty.
  • Item Number: LG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 5.65A
  • Adapter Power: 110W
  • Adapter Plug Size: 6.4 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :380g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    AAM-00 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Lg
    LG: HX300G, HX301G.
    • Model:
      [Genuine LG AAM-00 Ac Adapter 19.]
    • 9444 Units in Stock
    Genuine LG AAM-00 Ac Adapter 19.5v 5.65A 110W Power Supply KTC HU10634-11001A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine LG AAM-00 Ac Adapter 19.5v 5.65A 110W Power Supply KTC HU10634-11001A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine LG AAM-00 Ac Adapter 19.5v 5.65A 110W Power Supply KTC HU10634-11001A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.