MICROSOFT 1963 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V2.6A39W-1963
  • InPut:100-240V~1.16A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 2.6A
  • Adapter Power: 39W
  • Weight( Adapter only ) :155g
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V2.6A39W-1963 Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    1963 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT 1963 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT 1963 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT 1963 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT 1963 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.