MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V1.6A24W
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 1.6A
  • Adapter Power: 24W
  • Weight( Adapter only ) :115g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Package with US or EU Plug, also can include Au or UK Plug adapter to fit your country.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V1.6A24W Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1735 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT 1735 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.