MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W-US
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V1.6A24W-US
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 1.6A
  • Adapter Power: 24W
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V1.6A24W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1735 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT 1735 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT 1735 Power AC Adapter 15V 1.6A 24W MICROSOFT15V1.6A24W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.