MACHENIKE T58 SERIES Power AC Adapter 19.5V 6.15A 120W LITEON19.5V6.15A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19.5V6.15A120W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.9A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 6.15A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Dimension( L x W x H ):135.10 x 68.50 x 25.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:5.5x2.5mm Purple Tip
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19.5V6.15A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1121-26 AC Adapter,
    • Model:
      [MACHENIKE T58 SERIES Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    MACHENIKE T58 SERIES Power AC Adapter 19.5V 6.15A 120W LITEON19.5V6.15A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MACHENIKE T58 SERIES Power AC Adapter 19.5V 6.15A 120W LITEON19.5V6.15A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MACHENIKE T58 SERIES Power AC Adapter 19.5V 6.15A 120W LITEON19.5V6.15A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.