LTE LTE90E-S5-1 Power AC Adapter 48V 1.875A 90W CWT48V1.875A90W-6.3x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCWT48V1.875A90W-6.3x3.0mm
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.875A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6.3 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :360g
  • Dimension( L x W x H ):133.40 x 58.10 x 31.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CWT48V1.875A90W-6.3x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LTE LTE90E-S5-1 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    LTE LTE90E-S5-1 Power AC Adapter 48V 1.875A 90W CWT48V1.875A90W-6.3x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LTE LTE90E-S5-1 Power AC Adapter 48V 1.875A 90W CWT48V1.875A90W-6.3x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LTE LTE90E-S5-1 Power AC Adapter 48V 1.875A 90W CWT48V1.875A90W-6.3x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.