LITEON PA-1181-09 Power AC Adapter 19V 9.47A 180W LITEON19V9.47A180W-7.4x5.0mm-no-pin
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V9.47A180W-7.4x5.0mm-no-pin
  • InPut:100-240V~2.25A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.47A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: No pin in center
  • Weight( Adapter only ) :770g
  • Dimension( L x W x H ):166.30 x 74.80 x 41.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V9.47A180W-7.4x5.0mm-no-pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1181-09 AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON PA-1181-09 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON PA-1181-09 Power AC Adapter 19V 9.47A 180W LITEON19V9.47A180W-7.4x5.0mm-no-pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON PA-1181-09 Power AC Adapter 19V 9.47A 180W LITEON19V9.47A180W-7.4x5.0mm-no-pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON PA-1181-09 Power AC Adapter 19V 9.47A 180W LITEON19V9.47A180W-7.4x5.0mm-no-pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.