LITEON DG77KB Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V9.5A180W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~50-60Hz 2.25A(2.25A)
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 7.4x5.0mm
  • Adapter Tip Mote: With a Center Pin
  • Weight( Adapter only ) :1021g
  • Dimension( L x W x H ):165x80x40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V9.5A180W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1181-02 AC Adapter, DG77KB AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON DG77KB Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON DG77KB Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON DG77KB Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON DG77KB Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.