LITEON 19.5V 11.8A AC/DC Adapter LITEON19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-no-pin
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-no-pin
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 X 5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :1000g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-no-pin Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1231-66 AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON 19.5V 11.8A AC/DC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 19.5V 11.8A AC/DC Adapter LITEON19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-no-pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 19.5V 11.8A AC/DC Adapter LITEON19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-no-pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 19.5V 11.8A AC/DC Adapter LITEON19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-no-pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.