DELTA XXXXXXXXXX Power AC Adapter 12V 1.5A 18W DELTA12V1.5A18W-FLATER-TIP-US
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V1.5A18W-FLATER-TIP-US
  • InPut:100-240V~0.4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Tip Mote: FLATER-TIP
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Dimension( L x W x H ):78.10 x 50.40 x 27.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V1.5A18W-FLATER-TIP-US Laptop AC Adapter
    • Model:
      [DELTA XXXXXXXXXX Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA XXXXXXXXXX Power AC Adapter 12V 1.5A 18W DELTA12V1.5A18W-FLATER-TIP-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA XXXXXXXXXX Power AC Adapter 12V 1.5A 18W DELTA12V1.5A18W-FLATER-TIP-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA XXXXXXXXXX Power AC Adapter 12V 1.5A 18W DELTA12V1.5A18W-FLATER-TIP-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.