LISHIN AMILO D 1840W Power AC Adapter 20V 8A 160W LS20V8A160W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLS20V8A160W-4PIN
  • InPut:100-240V~,50-60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 8A
  • Adapter Power: 160W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :894g
  • Dimension( L x W x H ):180.50 x 70.70 x 42.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Compatible 100w,120w,140w,150w,20V/5A,20V/6A,20V/7A,20V/8A Round with 4 Pin Power Supply
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS20V8A160W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0226A20160 AC Adapter, 0226C20160 AC Adapter,
    • Model:
      [LISHIN AMILO D 1840W Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LISHIN AMILO D 1840W Power AC Adapter 20V 8A 160W LS20V8A160W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LISHIN AMILO D 1840W Power AC Adapter 20V 8A 160W LS20V8A160W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LISHIN AMILO D 1840W Power AC Adapter 20V 8A 160W LS20V8A160W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.