LIEN CHANG AD1760A3D Power AC Adapter 12V 5A 60W LIENCHANG12V5A60W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLIENCHANG12V5A60W-4PIN
  • InPut:100-240v~ 50-60Hz 1.5A(1.5A)
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Dimension( L x W x H ):108.10 x 49.30 x 30.80mm
  • Package:
    1 x LIENCHANG12V5A60W-4PIN Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    AD1760A3D AC Adapter,
    • Model:
      [LIEN CHANG AD1760A3D Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LIEN CHANG AD1760A3D Power AC Adapter 12V 5A 60W LIENCHANG12V5A60W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LIEN CHANG AD1760A3D Power AC Adapter 12V 5A 60W LIENCHANG12V5A60W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LIEN CHANG AD1760A3D Power AC Adapter 12V 5A 60W LIENCHANG12V5A60W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.