LI SHIN 0219B1280 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LS12V6.67A80W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewLS12V6.67A80W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~, 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6.67A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS12V6.67A80W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0219B1280 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0219B1280 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0219B1280 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LS12V6.67A80W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0219B1280 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LS12V6.67A80W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0219B1280 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LS12V6.67A80W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.