LG PA-1650-48 Power AC Adapter 19V 2.53A 48W LG19V2.53A48W-6.5X4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG19V2.53A48W-6.5X4.0mm
  • InPut:100-240V~,50-60Hz 1.4A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.53A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :237g
  • Dimension( L x W x H ):107.40 x 48.90 x 30.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Due to manual measurement error, Some sellers on the market think the interface size is 6.5x4.4mm.They are the same adapter.