LG PA-1650-43(65W) Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-B
Qty.
  • Item Name:NewLG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-B
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.6A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 3.0 x 1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):106.20 x 50.50 x 26.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1650-43 AC Adapter, PA-1650-43(65W) AC Adapter,
    • Model:
      [LG PA-1650-43(65W) Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    LG PA-1650-43(65W) Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG PA-1650-43(65W) Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG PA-1650-43(65W) Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.