LG E1942CWA Power AC Adapter 19V 1.2A 22.8W LG19V1.2A22.8W-6.5x4.4mm-AU
Qty.
  • Item Name:NewLG19V1.2A22.8W-6.5x4.4mm-AU
  • InPut:100-240V 0.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.2A
  • Adapter Power: 22.8W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V1.2A22.8W-6.5x4.4mm-AU Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WA-16E19FA AC Adapter,
    • Model:
      [LG E1942CWA Power AC Adapter 19V]
    • 9444 Units in Stock
    LG E1942CWA Power AC Adapter 19V 1.2A 22.8W LG19V1.2A22.8W-6.5x4.4mm-AU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG E1942CWA Power AC Adapter 19V 1.2A 22.8W LG19V1.2A22.8W-6.5x4.4mm-AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG E1942CWA Power AC Adapter 19V 1.2A 22.8W LG19V1.2A22.8W-6.5x4.4mm-AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.