LG ND-5520 BLUETOOTH STREAMING DUAL DOCK Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.
Qty.
LG ND-5520 BLUETOOTH STREAMING DUAL DOCK Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W
  • Item Name:NewLG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 2.67A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :235g
  • Dimension( L x W x H ):126.90 x 50.58 x 30.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:A Black power cable will be included.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-48A18 AC Adapter,
    • Model:
      [LG ND-5520 BLUETOOTH STREAMING D]
    • 9444 Units in Stock
    LG ND-5520 BLUETOOTH STREAMING DUAL DOCK Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6. Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG ND-5520 BLUETOOTH STREAMING DUAL DOCK Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6. adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG ND-5520 BLUETOOTH STREAMING DUAL DOCK Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6. AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.