LG G5 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W UN20V3.25A65W-Type-C-A650C
Qty.
  • Item Name:NewUN20V3.25A65W-Type-C-A650C
  • InPut:100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.25A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Tip Mote: USB Type-C (C)
  • Note:OutPut: 20V-3.25A/20V(20.3V)-3A/15V-3A/12V-3A/9V-3A/5V-3A
    Charger Model:(PD2.0 QC3.0)
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x UN20V3.25A65W-Type-C-A650C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A650C AC Adapter,
    • Model:
      [LG G5 Power AC Adapter 20V 3.25A]
    • 9444 Units in Stock
    LG G5 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W UN20V3.25A65W-Type-C-A650C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG G5 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W UN20V3.25A65W-Type-C-A650C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG G5 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W UN20V3.25A65W-Type-C-A650C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.