LG 24V 4.58A AC/DC Adapter LG24V4.58A110W-6.5x4.4mm
Save: 58% off
Qty.
  • Item Name:NewLG24V4.58A110W-6.5x4.4mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 4.58A
  • Adapter Power: 110W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :440g
  • Dimension( L x W x H ):138.00 x 58.40 x 34.00mm
  • Condition: Seller Refurbished -amp; Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG24V4.58A110W-6.5x4.4mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG 24V 4.58A AC/DC Adapter LG24]
    • 9444 Units in Stock
    LG 24V 4.58A AC/DC Adapter LG24V4.58A110W-6.5x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 24V 4.58A AC/DC Adapter LG24V4.58A110W-6.5x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 24V 4.58A AC/DC Adapter LG24V4.58A110W-6.5x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.