LG 24V 3.42A AC/DC Adapter LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewLG24V3.42A75W-6.4x4.4mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 75W
  • Adapter Plug Size: 6.4 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :435g
  • Condition: Seller Refurbished -amp; Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    42LN5200-UM AC Adapter,
    • Model:
      [LG 24V 3.42A AC/DC Adapter LG24]
    • 9444 Units in Stock
    LG 24V 3.42A AC/DC Adapter LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 24V 3.42A AC/DC Adapter LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 24V 3.42A AC/DC Adapter LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.