LG 20LS3R Power AC Adapter 16V 4.5A 72W LIENCHANG16V4.5A72W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLIENCHANG16V4.5A72W-4PIN
  • InPut:100~240V~1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 16V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :371g
  • Dimension( L x W x H ):121.29 x 59.80 x 37.66mm
  • Package:
    1 x LIENCHANG16V4.5A72W-4PIN Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    HU09345-4001 AC Adapter, LCA02 AC Adapter,
    • Model:
      [LG 20LS3R Power AC Adapter 16V 4]
    • 9444 Units in Stock
    LG 20LS3R Power AC Adapter 16V 4.5A 72W LIENCHANG16V4.5A72W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 20LS3R Power AC Adapter 16V 4.5A 72W LIENCHANG16V4.5A72W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 20LS3R Power AC Adapter 16V 4.5A 72W LIENCHANG16V4.5A72W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.