LG 2013 42LN5200-UM Power AC Adapter 24V 3.42A 75W LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewLG24V3.42A75W-6.4x4.4mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 75W
  • Adapter Plug Size: 6.4 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :435g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    42LN5200-UM AC Adapter,
    • Model:
      [LG 2013 42LN5200-UM Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    LG 2013 42LN5200-UM Power AC Adapter 24V 3.42A 75W LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 2013 42LN5200-UM Power AC Adapter 24V 3.42A 75W LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 2013 42LN5200-UM Power AC Adapter 24V 3.42A 75W LG24V3.42A75W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.