KTEC P1611 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewKTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~0.8A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.57A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :155g
  • Dimension( L x W x H ):103.51 x 50.25 x 17.34mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    KSUS0301900157M2 AC Adapter, P1611 AC Adapter,
    • Model:
      [KTEC P1611 Power AC Adapter 19V ]
    • 9444 Units in Stock
    KTEC P1611 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KTEC P1611 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KTEC P1611 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.