KTEC KSAS1201900631M3 Power AC Adapter 19V 6.31A 120W KTEC19V6.31A120W-5.5x2.5mm-W
Qty.
  • Item Name:NewKTEC19V6.31A120W-5.5x2.5mm-W
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.6A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 6.31A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :520g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTEC19V6.31A120W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    KSAS1201900631M3 AC Adapter,
    • Model:
      [KTEC KSAS1201900631M3 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    KTEC KSAS1201900631M3 Power AC Adapter 19V 6.31A 120W KTEC19V6.31A120W-5.5x2.5mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KTEC KSAS1201900631M3 Power AC Adapter 19V 6.31A 120W KTEC19V6.31A120W-5.5x2.5mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KTEC KSAS1201900631M3 Power AC Adapter 19V 6.31A 120W KTEC19V6.31A120W-5.5x2.5mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.