LOGITECH PSAA18R-180 Power AC Adapter 18V 1A 18W Logitech18V1A18W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewLogitech18V1A18W-5.5x2.5mm-US
  • InPut:100-240V~0.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Dimension( L x W x H ):70 x 50 x 30.77mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x Logitech18V1A18W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    534-000245 AC Adapter, 534-000248 AC Adapter, 830-000099 AC Adapter, PSAA18R-180 AC Adapter,
    • Model:
      [LOGITECH PSAA18R-180 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LOGITECH PSAA18R-180 Power AC Adapter 18V 1A 18W Logitech18V1A18W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LOGITECH PSAA18R-180 Power AC Adapter 18V 1A 18W Logitech18V1A18W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LOGITECH PSAA18R-180 Power AC Adapter 18V 1A 18W Logitech18V1A18W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.