KENNMEX EZPPC70-5B-C1G Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLISHIN19V7.1A135W-4PIN
  • InPut:100-240V~,50-60Hz 2.2A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.1A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Tip Mote: 4PIN
  • Weight( Adapter only ) :765g
  • Dimension( L x W x H ):169.6 x 65.5 x 39.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Note:Pin 1,2 ; Pin 3,4 -, 100% compatible with 19v /4.74A, 19V/6.32A,19V/7.1A AC Adapter with 4 Tips.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LISHIN19V7.1A135W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0317A19135 AC Adapter, 0317A19135 AC Adapter, PA-1131-07 AC Adapter,
    • Model:
      [KENNMEX EZPPC70-5B-C1G Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    KENNMEX EZPPC70-5B-C1G Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KENNMEX EZPPC70-5B-C1G Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KENNMEX EZPPC70-5B-C1G Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.