DELTA AEWC06520000033 Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA48V2.75A132W-4pin
  • InPut:100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 2.75A
  • Adapter Power: 132W
  • Weight( Adapter only ) :705g
  • Dimension( L x W x H ):170.3 x 85.2 x 40.2mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA48V2.75A132W-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA AEWC06520000033 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA AEWC06520000033 Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA AEWC06520000033 Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA AEWC06520000033 Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.