DELTA ADP-180CB B Power AC Adapter 24V 7.5A 180W DELTA24V7.5A180W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewDELTA24V7.5A180W-4PIN
  • InPut:100-240V~2.4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :577g
  • Dimension( L x W x H ):169.50 x 84.30 x 40.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA24V7.5A180W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    ADP-180CB B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA ADP-180CB B Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-180CB B Power AC Adapter 24V 7.5A 180W DELTA24V7.5A180W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-180CB B Power AC Adapter 24V 7.5A 180W DELTA24V7.5A180W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-180CB B Power AC Adapter 24V 7.5A 180W DELTA24V7.5A180W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.