DELTA DPSN-150JB A Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA48V2.75A132W-4pin
  • InPut:100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 2.75A
  • Adapter Power: 132W
  • Weight( Adapter only ) :705g
  • Dimension( L x W x H ):170.3 x 85.2 x 40.2mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA48V2.75A132W-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [DELTA DPSN-150JB A Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA DPSN-150JB A Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA DPSN-150JB A Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA DPSN-150JB A Power AC Adapter 48V 2.75A 132W DELTA48V2.75A132W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.