JET JTA0302E ROUTER Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewJET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 12.5W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :194g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DS-C1018B1 AC Adapter,
    • Model:
      [JET JTA0302E ROUTER Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    JET JTA0302E ROUTER Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JET JTA0302E ROUTER Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JET JTA0302E ROUTER Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.