JAWBONE JAMBOX Power AC Adapter 14.5V 1.7A 25W SONY14.5V1.7A25W-5.5x3.0mm-AU
Qty.
  • Item Name:NewSONY14.5V1.7A25W-5.5x3.0mm-AU
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1A
  • Adapter Output Voltage: 14.5V
  • Adapter Output Current: 1.7A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Dimension( L x W x H ):76.15 x 45.30 x 31.66mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SONY14.5V1.7A25W-5.5x3.0mm-AU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AC-S14RDP AC Adapter,
    • Model:
      [JAWBONE JAMBOX Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    JAWBONE JAMBOX Power AC Adapter 14.5V 1.7A 25W SONY14.5V1.7A25W-5.5x3.0mm-AU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JAWBONE JAMBOX Power AC Adapter 14.5V 1.7A 25W SONY14.5V1.7A25W-5.5x3.0mm-AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JAWBONE JAMBOX Power AC Adapter 14.5V 1.7A 25W SONY14.5V1.7A25W-5.5x3.0mm-AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.