JET D-LINK Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewJET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 12.5W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :194g
  • Package:
    1 x JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    DS-C1018B1 AC Adapter,
    • Model:
      [JET D-LINK Power AC Adapter 5V 2]
    • 9444 Units in Stock
    JET D-LINK Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JET D-LINK Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JET D-LINK Power AC Adapter 5V 2.5A 12.5W JET5V2.5A12.5W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.