IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US
Qty.
  • Item Name:NewIBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 8W
  • Adapter Plug Size: 2.31 x 0.7mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    D61289 AC Adapter,
    • Model:
      [IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM-L]
    • 9444 Units in Stock
    IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.