IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US
Qty.
  • Item Name:NewIBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 7.5W
  • Adapter Plug Size: 4.0x1.8mm
  • Weight( Adapter only ) :179g
  • Dimension( L x W x H ):100.00 x 64.50 x 21.30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US Laptop AC Adapter
    • Model:
      [IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM5V]
    • 9444 Units in Stock
    IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM 5V 1.5A AC/DC Adapter IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.