HUAWEI B660 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU
  • InPut:100-240V50/60Hz~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: Squaremm
  • Weight( Adapter only ) :125g
  • Dimension( L x W x H ):76.50 x 50.80 x 32.73mm
  • Package:
    1 x HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    HW-050200E2W AC Adapter,
    • Model:
      [HUAWEI B660 Power AC Adapter 5V ]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI B660 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI B660 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI B660 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.