HPE 9NA0405700 Power AC Adapter 54V 0.74AA 40W HPE54V0.74A40W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewHPE54V0.74A40W-4.0x1.7mm
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 0.74AA
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):110.10 x 62.10 x 31.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Apperance new grade > 95% ( Brand new =100% ). Function is ok.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HPE54V0.74A40W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HPE 9NA0405700 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    HPE 9NA0405700 Power AC Adapter 54V 0.74AA 40W HPE54V0.74A40W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HPE 9NA0405700 Power AC Adapter 54V 0.74AA 40W HPE54V0.74A40W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HPE 9NA0405700 Power AC Adapter 54V 0.74AA 40W HPE54V0.74A40W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.