HORIZON 1500 Power AC Adapter 12V 8.15A 98W ITE12V8.15A98W-5pin
Qty.
  • Item Name:NewITE12V8.15A98W-5pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8.15A
  • Adapter Power: 98W
  • Adapter Plug Size: 5pinmm
  • Weight( Adapter only ) :990g
  • Dimension( L x W x H ):227.18 x 74.50 x 50.40mm
  • Package:
    1 x ITE12V8.15A98W-5pin Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    PW132 AC Adapter,
    • Model:
      [HORIZON 1500 Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    HORIZON 1500 Power AC Adapter 12V 8.15A 98W ITE12V8.15A98W-5pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HORIZON 1500 Power AC Adapter 12V 8.15A 98W ITE12V8.15A98W-5pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HORIZON 1500 Power AC Adapter 12V 8.15A 98W ITE12V8.15A98W-5pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.