HOIOTO ADS-65DI-48-1 Power AC Adapter 54V 1.11A 60W HOIOTO54V1.11A60W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO54V1.11A60W-5.5x3.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 1.11A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: Round with 1 pin
  • Package:
    1 x HOIOTO54V1.11A60W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    • Model:
      [HOIOTO ADS-65DI-48-1 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-65DI-48-1 Power AC Adapter 54V 1.11A 60W HOIOTO54V1.11A60W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-65DI-48-1 Power AC Adapter 54V 1.11A 60W HOIOTO54V1.11A60W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-65DI-48-1 Power AC Adapter 54V 1.11A 60W HOIOTO54V1.11A60W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.