HOIOTO ADS-110DL-52-I 540080G Power AC Adapter 54V 1.48A 80W HOIOTO54V1.48A80W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO54V1.48A80W-4.0x1.7mm
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 1.48A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :340g
  • Dimension( L x W x H ):156.20 x 58.10 x 33.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO54V1.48A80W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HOIOTO ADS-110DL-52-I 540080G Po]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-110DL-52-I 540080G Power AC Adapter 54V 1.48A 80W HOIOTO54V1.48A80W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-110DL-52-I 540080G Power AC Adapter 54V 1.48A 80W HOIOTO54V1.48A80W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-110DL-52-I 540080G Power AC Adapter 54V 1.48A 80W HOIOTO54V1.48A80W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.