HOIOTO ADS-110DL-52-1 Power AC Adapter 52V 1.8A 93.6W HOIOTO52V1.8A93.6W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO52V1.8A93.6W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 52V
  • Adapter Output Current: 1.8A
  • Adapter Power: 93.6W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :380g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO52V1.8A93.6W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HOIOTO ADS-110DL-52-1 Power AC A]
    • 9442 Units in Stock
    HOIOTO ADS-110DL-52-1 Power AC Adapter 52V 1.8A 93.6W HOIOTO52V1.8A93.6W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-110DL-52-1 Power AC Adapter 52V 1.8A 93.6W HOIOTO52V1.8A93.6W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-110DL-52-1 Power AC Adapter 52V 1.8A 93.6W HOIOTO52V1.8A93.6W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.