Genuine Hoioto ADS-40NP-19-1 19030E ac adapter 19v 1.58A 5.5x2.5mm 30W
Qty.
  • Item Number:NewHOIOTO19V1.58A30W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240v~ 50-60Hz 1.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.58A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADS-40NP-19-1 19030E AC Adapter, ADS-40NP-19-1 1930E AC Adapter, ADS40NP191 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Hp
    HP: 23ER DISPLAY, 22EP DISPLAY, 24F MONITOR.
    • Model:
      [Genuine Hoioto ADS-40NP-19-1 190]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Hoioto ADS-40NP-19-1 19030E ac adapter 19v 1.58A 5.5x2.5mm 30W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Hoioto ADS-40NP-19-1 19030E ac adapter 19v 1.58A 5.5x2.5mm 30W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Hoioto ADS-40NP-19-1 19030E ac adapter 19v 1.58A 5.5x2.5mm 30W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.